facebook

Truskawkowy bukiet z okazji Dnia Ojca

1 Posted by - 23 czerwca 2013 - DIY

truskawkowy bukiet

truskawkowy bukiet

truskawkowy bukiet

Zrobienie bukietu nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne. Jeszcze zdążycie! W dodatku to zdrowy i pyszny prezent. Truskawki zawierają dużo witaminy C, witaminy z grupy B; są źródłem wapnia, fosforu, żelaza, potasu, zawierają mało kalorii i są pyszne! O zaletach gorzkiej czekolady nie muszę chyba wspominać…Cały proces wygląda podobnie jak przy cake pops, tylko szybciej.

Krok 1: Potrzebne będzie:

14 ładnych, dużych, jędrnych truskawek (opłukanych, osuszonych i schłodzonych w lodówce),

14 patyków na szaszłyki,

150 g dobrej jakości gorzkiej czekolady, rozpuszczonej w kąpieli wodnej z łyżką oleju,

wazon/duży słoik wypełniony np. kaszą lub styropian,

sznurek/wstążka,

papier do zapakowania bukietu (niekoniecznie).

Krok 2: Patyki do szaszłyków wbijamy w truskawki wkręcając w środek szypułki na ok 3/4 długości owocu. Truskawki zanurzamy w czekoladzie mniej więcej do połowy, trzymając za patyczek. Ostrożnie by nie spadły! Delikatnie uderzamy patyczkiem o palec pozwalając by nadmiar polewy ściekł z powrotem do miseczki.

Krok 3: Odkładamy owoce do słoika wypełnionego np. kaszą lub wbijamy w styropian i wstawiamy do lodówki by czekolada zastygła. Szaszłyki mogą być dosyć długie, dlatego upewnijcie się wcześniej czy nie trzeba trochę przeorganizować lodówki…

Krok 4: Zawiązujemy bukiet – najpierw układamy truskawki 3-4 warstwami, każdą następną nieco niżej i związujemy sznurkiem by zachować kształt bukietu. Owijamy papierem i jeszcze raz przewiązujemy wstążką – pamiętajcie by zrobić to na krótko przed podaniem, w lecie czekolada szybko się rozpływa! Bukiet można podarować zawinięty w papier lub od razu w „wazonie”. Jeśli planujecie to drugie rozwiązanie, wystarczy tylko ozdobić słoik/styropian, w którym do tej pory zastygały truskawki z polewą.

Smacznego!

Share on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Share on StumbleUponShare on Yummly

No comments

Leave a reply

Translate »