facebook

Papierowy kwiat z papilotek na dzień matki

1 Posted by - 16 maja 2015 - DIY

kwiat2a-01kwiat3

Robiłam ostatnio porządek w mojej magicznej szafce z akcesoriami do pieczenia – panowała tam już istna dżungla – i okazało się, że mam ogromne ilości papilotek… Często dostaję je jako dodatek do prezentu (to, albo foremki) i nie jestem w stanie ich zużyć, zwłaszcza, że właściwie nie piekę tak dużo babeczek (a jeśli już to w wersji mini). Buszując po Internecie trafiam często na ciekawe DIY, tak znalazłam instrukcję jak zrobić kwiat z papilotek (i kilka innych super pomysłów, jeszcze będziecie mieli okazję się przekonać :) ). Dzień Matki już blisko, więc czemu by nie dać mamie kwiatka, który wytrzyma dłużej niż kilka dni w wazonie, albo jeszcze lepiej dajcie jej pyszną własnoręcznie upieczoną babeczkę ozdobioną pięknym kwiatem? Myślę, że moja mama bardziej doceniłaby to drugie.. :)

Potrzebne będą:

papilotki do muffinek (5 cm średnicy),

kulka ze styropianu o średnicy 2,5 cm (kupicie np. w sklepach dla plastyków albo florystycznych),

patyczki do szaszłyków lub drucik florystyczny (użyliśmy druta o średnicy 0,8 mm),

klej uniwersalny i taśma samoprzylepna obustronna lub jeśli macie pistolet z klejem na gorąco (pistolet jest wygodniejszy),

kolorowa bibułka.

Krok 1: Pierwszą papilotkę przecinamy na pół, a resztę na różnej wielkości kawałki. Na jeden kwiatek potrzeba ok. 5-6 papilotek. Pocięte kawałki delikatnie wyginamy i formujemy płatki.

Krok 2: Połową papilotki owijamy styropianową kulkę i przyklejamy. W kulkę wbijamy patyczek lub drucik i podklejamy u nasady.

Krok 3: Zaczynając od najmniejszych płatków obklejamy kulkę płatkami. Na początku starajcie się by płatki ściśle przylegały do środka kwiatka.

Krok 4: Kontynuujemy przyklejanie płatków, Te większe naklejamy tylko u nasady, żeby stworzyć efekt rozłorzystości kwiatu. Łodyżkę owijamy papierem, można też dokleić kilka listków przy nasadzie. Kiedy klej podeschnie delikatnie modelujemy płatki.

Krok 5: Ozdabiamy babeczkę lub robimy papierowy bukiet i dajemy mamie! :) Jeśli wbijacie ozdobę z babeczkę lub tort paiętajcie by końcówkę mającą styczność z ciastem dodatkowo zabezpieczyć folią spożywczą.

DIY pochodzi z tej strony.

Share on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Share on StumbleUponShare on Yummly

1 Comment

  • […] 9. Pudełko na prezent – blonparia.blogspot.com 10. Cudne kwiatki z papilotek – candycompany.pl 11. Bukiet papierowych kwiatów – maamaa-baalbinkaa.blogspot.com Ozdoby: 12. Kwietnik […]

  • Leave a reply

    Translate »