facebook

Cake toppers na Halloween. Kapelusze wiedźmy

0 Posted by - 27 października 2013 - DIY

kapelusze wiedźmykapelusze wiedźmykapelusze wiedźmykapelusze wiedźmykapelusze wiedźmykapelusze wiedźmy

Ozdoba na wasze wypieki specjalnie na Halloween. Do wykonania tych cake toppers będziecie potrzebowali właściwie tylko papilotek do babeczek! Są bardzo proste w wykonaniu i każde nawet najzwyklejsze  muffinki staną się odrobinę bardziej niezwykłe, a ich degustacji będzie towarzyszyć dużo „ochów” i „achów” :) Jeśli nie obchodzicie Halloween, może wykorzystacie je na imprezę Andrzejkową? Polecamy!

Potrzebne będą:

papilotki o średnicy 3 cm i 5,5 cm (po jednej na każdą ozdobę),

wykałaczki,

taśma dwustronnie klejąca,

klej do papieru,

nożyczki.

Krok 1: Duże papilotki zginamy na pół i jeszcze raz na pół, tym razem sklejając brzegi taśmą dwustronną. Powtarzamy czynność składania i sklejania jeszcze raz.

Krok 2: Następnie od środka modelujemy palcem trzon kapelusza tak, by powstał  stabilny stożek. W każdy stożek wkładamy wykałaczkę, dzięki temu cake toppers będą się lepiej trzymały babeczek a same kapelusze będą stabilniejsze. Możecie umocować wykałaczki przy pomocy taśmy dwustronnej, ale nie jest to konieczne.

Krok 3: W małych papilotkach wycinamy otwory. Najlepiej zgiąć je na pół i jeszcze raz na pół i odciąć końcówkę. Uważajcie by nie zrobić zbyt dużego otworu bo „rondo” kapelusza nie będzie się trzymało… Zbyt małe wycięcie zawsze można nieco powiększyć.

Krok 4: Małe papilotki nakładamy na stożki, możecie skleić oba elementy by lepiej się trzymały. Gotowe, można dekorować babeczki!

Share on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Share on StumbleUponShare on Yummly

No comments

Leave a reply

Translate »